FORMĀTS

Kāda formāta/izmēra grāmatu vēlaties? Vispopulārākie formāti ir:

  • 110 x 180 mm (tā saucamais kabatas izmērs)
  • 135 x 210 mm (samazināts A5 formāts - kompromiss starp A6 un A5)
  • 148 x 210 mm (klasiskais A5 formāts)
  • 170 x 240 mm (bieži izmantots Skandināvijā)

Izvēloties kādu no šiem formātiem, varat būt drošs par optmālām grāmatas drukas izmaksām, jo šie ir standarta formāti un nerada papildu izmaksas papīra atgriezumu dēļ. Tomēr, ja vēlaties, varam piedāvāt arī citu formātu jūsu grāmatai. Maksimālais izmērs ‒ A4 (210 x 297), bet mazākā grāmata, ko varēsim nodrukāt, būs A6 (105 x 148).

GRĀMATAS VĀKA DIZAINS UN MAKETS

Ja jūtaties spēcīgs grafisko programmu jomā, tad varat droši vāka dizainu izstrādāt pats. Mēs palīdzēsim jūsu variantu pabeigt un sagatavot drukai. Varat arī vāka dizainu un maketu pasūtīt pie mums. Šajā gadījumā  jārēķinās ar izmaksām 50,00–100,00 EUR apmērā. Tas attiecas arī uz grāmatas maketu. Grāmatas iekšlapu maketu varat sagatavot kādā no internetā pieejamām bezmaksas maketēšanas programmām (piem., Scribus: http://www.scribus.net/downloads/) vai sliktākajā gadījumā darbu varat maketēt, izmantojot programmu Microsoft Word, un saglabāt PDF formātā. Arī šādu dokumentu varam apstrādāt un izdrukāt grāmatu.


PAPĪRA IZVĒLE

Papīra izvēle mūsdienās ir ļoti plaša, tomēr, lai nesarežģītu izvēli, pieturēsimies pie diviem variantiem – balts vai krēmkrāsas papīrs. Baltu papīru biežāk izvēlas, ja grāmatas saturs ir zinātnisks, analītisks, proti, akadēmiskām grāmatām. Krēmkrāsas papīrs ierasti tiek izmantots daiļliteratūras grāmatām. Ja norādīsiet, kuru papīru vēlaties savai grāmatai, mēs jums piedāvāsim konkrētu papīra veidu, un atliks izvēlēties vairs tikai papīra biezumu.


SĒJUMA VEIDS

Kādu sējumu jūs vēlaties: mīksto vāku grāmatu vai cietā sējuma grāmatu? Mūsdienās nelielas tirāžas var taisīt arī cietajos vākos, tomēr, jāņem vērā, ka cieto vāku sējums būs apmēram 2 reizes dārgāks par grāmatu mīkstajos vākos. Mīkstajos vākos var pasūtīt grāmatas arī vienā eksemplārā. Kā piemēru varam minēt, ka A5 izmēra, melnbalta grāmata mīkstajos vākos izmaksās 
apt. 3,5 - 5,5 EUR, bet cietajos vākos no 5,5 līdz 7,5 EUR (cenas atkarīgas no grāmatas izvēlētā iekšlapu papīra, krāsainības). 


 .