Vai jūs taisāt arī cietā sējuma šūtas grāmatas?
Jā, taisām arī cietā sējuma grāmatas ar šūtām iekšlapām. Arī šo grāmatu tirāžas var būt nelielas ‒ pēc nepieciešamības. Vidējā cietā sējuma tirāža, kādu iesakām, lai saņemtu optimālu cenas piedāvājumu, ir aptuveni 50‒100 grāmatas. Bet varam izgatavot arī mazāku skaitu grāmatu ‒ 10 vai 20.

Kāda ir minimālā tirāža, kādu drukājat?
Grāmatas drukājam arī vienā eksemplārā. Vidējā tirāža ir apt. 100‒200 grāmatas. Svarīgi pateikt, ka nepieciešamības gadījumā vienmēr var drukāt papildu skaitu. Tāpēc lieli līdzekļi pirmajā tirāžā uzreiz nav jāiegulda.

Vai jūs taisāt grāmatas vāku no maniem zīmējumiem?
Vāka noformējumā varam izmantot gan Jūsu zīmējumus, gan papildināt ar mūsu idejām par vāka noformējumu. Zīmējumiem nav obligāti jābūt ieskenētiem ‒ zīmējumu sagatavošanas procesu varam veikt arī paši ‒ gan skenēšanu, gan bilžu apstrādi.

Ar ko sākt, ja vēlos izdot grāmatu?
Ja Jums jau ir gatavs darbs, sūtiet to uz e-pasta adresi savagramata@inbox.lv. Mēs apskatīsimies un pateiksim, cik varētu maksāt darba druka. Ja Jūs interesēs, norādīsim arī maketēšanas izmaksas, vāka dizaina izstrādes izmaksas, rediģēšanas un korektūras izmaksas. Kad viss būs saskaņots, varēsim sākt grāmatas druku. Parasti viss kopā neaizņem vairāk kā 2‒3 nedēļas ‒ līdz brīdim, kad saņemat jau gatavas grāmatas.

Cik izmaksā vienas grāmatas druka?
Ja vēlaties nodrukāt tikai vienu grāmatu (un tas tiešām ir iespējams!), tās cena būs apt. 3,5 EUR par grāmatu + PVN. Šī cena ir par mīkstā sējuma grāmatu, kam iekšlapas ir melnbaltas. Tomēr grāmatas cena var pieaugt, ja vēlaties cieto vāku sējumu vai arī krāsainas fotogrāfijas. Ja vēlaties uzzināt precīzu cenu, rakstiet uz savagramata@inbox.lv.

Vai varat nodrukāt grāmatu, ja man ir sagatavots drukas fails?

Jā, mēs drukājam grāmatas arī no sagatavotiem drukas failiem. Tiem ir jābūt saglabātiem PDF formātā ar atsevišķi nodalītām iekšlapām un atsevišķi ‒ vāka failu. 

Kas ir PDF formāta fails?
PDF ir Portable Document Format ‒ dokumenta formāts, kas ļauj apmainīties ar informāciju starp dažādām  datorsistēmām neatkarīgi no programmatūras. Lai veidotu PDF formāta failus, lejupielādējiet bezmaksas programmatūru no Adobe: http://www.adobe.no/products/acrobat./readstep2.html

Kas ir ISBN kods?
ISBN (angļu val. International Standard Book Number – starptautiskais grāmatu standartnumurs) ir unikāls grāmatu u. c. izdevumu identifikators, ko lieto tirdzniecībā, bibliotēku sistēmās un katalogos. ISBN numuru piešķir gan tradicionālajiem, gan elektroniskajiem monogrāfijas tipa izdevumiem – grāmatām, brošūrām, rakstu krājumiem, kartēm u. c. Katram formātam (cietie/mīkstie vāki, PDF, ePUB u. tml.) ir jālieto savs ISBN svītrkods.

Vai ir kādi ierobežojumi grāmatas formātam?
Mazākais grāmatas formāts, ko esam drukājuši, ir A6 (105 x 148 mm), bet lielākais ‒A4 (210 x 297 mm). Mēs varam grāmatas izgatavot arī īpašā izmērā. Par īpašu izmēru grāmatu izgatavošanu jāvienojas atsevišķi.

Cik biezas grāmatas varat izgatavot?
Lappušu skaitam ierobežojumu nav. Esam taisījuši arī 1000 lpp. biezas grāmatas. Plānākā grāmata, lai to varētu salīmēt, ir aptuveni 40 lpp. Mazākas grāmatas mēs iesakām skavot. Savukārt cietā sējuma grāmatām minimālais lappušu skaits ir 40 lpp.

Vai varat izdot arī fotoalbumus?
Jā, mēs varam nodrukāt arī fotoalbumus, kur visas lapas ir krāsainas. Fotoalbumiem mēs iesakām cieto vāku sējumu.

Vai varat izdot nelielu skaitu grāmatu?
Jā, grāmatas drukājam arī vienā eksemplārā. Mēs bieži drukājam grāmatas 10 vai 20 eksemplāros.

Vai es varu pasūtīt arī papildu tirāžu?
Jā, jūs vienmēr varat pasūtīt savai grāmatai atkārtotu tirāžu. Un arī šajā gadījumā nepastāv nekādi grāmatu skaita ierobežojumi. Jūs varat pasūtīt 10, 50 vai 100 grāmatas ‒ tieši tik, cik jums nepieciešams. Atkārtotu tirāžu nodrukāsim visīsākajā laikā.

Cik ātri jūs varat nodrukāt grāmatu?

Mīksto vāku sējumam ir nepieciešamas 2‒3 dienas. Cieto vāku sējumam jārēķinās ar divām nedēļām. Un tas ir tad, ja atsūtītie faili ir sagatavoti drukai. Ja nepieciešams veikt grāmatas maketēšanu vai izstrādāt vāka dizainu, tad drukas laiks var būt ilgāks.

Vai es varu piedāvāt savu vāka dizainu?
Jā, ja jums ir paša sagatavots grāmatas vāks, tad mēs to labprāt izmantosim grāmatas drukā. Ja būs nepieciešami labojumi, lai dizainu sagatavotu drukai, mēs ar jums sazināsimies un par to vienosimies.

Vai kāds man var palīdzēt ar grāmatas rediģēšanu un korektūru?
Jā, izdevniecība sniedz arī šādu palīdzību. Mums ir profesionāli korektori, kuri izlasīs grāmatu un palīdzēs to izrediģēt. Šis gan nav pakalpojums, kas būtu iekļauts grāmatas drukas cenā, tāpēc par tā izmaksām vienosimies atsevišķi.

Kā iesniegt darbu?
Darbu varat sūtīt uz e-pasta adresi savagramata@inbox.lv. Lielāka apjoma sūtīšanai iesakām izmantot tīmekļvietni, kur ērti un vienkārši augšuplādēt failus, ‒ Failiem.lv. Pievienojiet aprakstam failu piekļuves kodu.

Uz kāda papīra Jūs drukājat grāmatas?
Standarta gadījumā mēs izvēlamies baltu nekrītotu ofseta papīru. Tas ir vai nu Amber graphic 80 g, vai Serixo 80 g. Bet varam nodrukāt arī grāmatu uz krēmkrāsas papīra ‒ kā, piemēram, Munken Print Cream 80  g, vai Scandia 2000 Ivory 90 g. Papīra izvēle ir paša klienta ziņā.

Vai es varu nosūtīt grāmatu uz citu valsti pa tiešo - saviem draugiem ārzemēs?
Jā, varat nosūtīt nodrukātās grāmatas, kam vēlaties. Mēs pateiksim, cik tas izmaksās, un tā būs Jūsu izvēle, kādu piegādes pakalpojumu izvēlēties. 

Vai kāds var atbalstīt mani finansiāli, savas grāmatas izdošanā?
Vienīgais, ko varam ieteikt, ir pašam autoram ar savu darbu piedalīties konkursos un mēģināt saņemt stipendiju vai finansējumu darba izdošanai. Dažādi fondi un organizācijas rīko konkursus, kur labākajiem tiek dota iespēja izdot grāmatu bez paša finansējuma. Varat piedalīties arī Kultūrkapitāla fonda rīkotajos konkursos, kas notiek četras reizes gadā un kur var pieteikties arī fiziska persona. Ar konkursa noteikumiem varat iepazīties fonda tīmekļvietnē www.kkf.lv. Ja vēlaties, varam palīdzēt ar pieteikuma aizpildīšanu un formalitāšu kārtošanu. 

Kā es varu pārdot savas grāmatas?
Ja vēlaties, varam palīdzēt arī ar grāmatu izplatīšanu Latvijas grāmatnīcās. Izdevniecībai ir līgumi ar grāmatnīcām “Jānis Roze”, “Jumava” (gramata24.lv), “Latvijas grāmata” u. c.  Latvijā grāmatnīcas strādā tikai pēc konsignācijas noteikumiem, kas nozīmē ‒ paņemt grāmatas realizācijai un ar autoru (izdevniecību) norēķināties tikai pēc grāmatas pārdošanas. Tas nozīmē, ka, ja grāmatas netiks pārdotas, autoram var nākties tās paņemt atpakaļ un var tikt zaudēta grāmatu drukāšanā ieguldītā nauda. Protams, pastāv arī iespēja pašam tirgot savu grāmatu. Varam teikt, ka tas ir labākais veids, kā to darīt, un arī iespēja iegūt daudz interesanta un noderīga komunkācijā ar potenciālajiem lasītājiem.


 .