top of page

Grāmatām jāpaliek lētākām! Valdība atbalsta PVN samazinājumu grāmatām!


Ministru kabinets trešdien ārkārtas sēdē atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz uz vairāk nekā pusi samazināt PVN likmi drukātām grāmatām un periodiskajiem izdevumiem.


Ja grozījumu likumprojektu atbalstīs arī Saeima, PVN likme būs 5% līdzšinējo 12% vietā. Par PVN samazinājumu ilgstoši cīnījušies Latvijas grāmatizdevēji.


KM apkopotā informācija liecina, ka pašlaik PVN likme grāmatām Latvijā ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā (ES), kur tā noteikta 6,6% apmērā un tiek attiecināta uz visu formātu grāmatām, tostarp e-grāmatām. Atsevišķās ES valstīs grāmatām noteikta 0% PVN likme.


Ministru kabinets atbalstīja plānu piemērot samazināto PVN likmi 5% apmērā iespiestām grāmatām, brošūrām, bukletiem, vārdnīcām, enciklopēdijām, laikrakstiem, žurnāliem, periodiskiem izdevumiem, bērnu bilžu grāmatām, zīmēšanas vai izkrāsojamām grāmatām, notīm un kartēm.


PVN 5% apmērā netiks piemērota iespieddarba un elektroniska izdevuma formā izdotām grāmatām un periodikas izdevumiem, kas pieejami tiešsaistē vai lejupielādējot.


Tāpat samazinātā likme netiks piemērota izdevumiem, kas pilnīgi vai galvenokārt veltīti reklāmai, kā arī tādu grāmatu un periodisko izdevumu piegādei, ko pilnīgi vai galvenokārt veido video saturs vai mūzika.


Tāpat PVN samazinātā likme netiks piemērota tādu grāmatu un periodisko izdevumu piegādei, kam ir erotisks un pornogrāfisks raksturs.


Gala lēmumu par izmaiņām pieņems Saeima.

bottom of page