top of page

Grāmatu drukas pēcapstrāde

Grāmatu drukas pēcapstrāde veido pabeigtu grāmatu pēc tam, kad ir veikta tās druka. Pēcapstrādes procesi uzlabo grāmatas kvalitāti, izturību un ārējo izskatu. Pēcapstrāde var arī papildināt drukas kvalitāti un tā veido drukāto darbu kā pabeigtu grāmatu.Kas veido grāmatas pēcapstrādi?


Laminēšana

Piedāvājam trīs dažādus vāku laminēšanas veidus: matēts (matt), glancēts (gloss) vai velveta (soft touch) lamināts.


Lamināts, ar ko tiek pārklāta grāmata, ir ļoti plāna un caurspīdīga plēve, kas piešķir tās vākam papildu izturību pret nolietošanos un mitrumu, kā arī dara grāmatu patīkamu taustei.

  • Matētais ir pats populārākais no lamināta veidiem – tas veido grāmatas vākam pievilcīgu, matētu virskārtu.

  • Glancētais lamināts grāmatas vāka virsmu darīs spīdīgu. Tas atspoguļos gaismu un radīs spilgtāku krāsu iespaidu.

  • Soft touch jeb velveta (mīkstā) pieskāriena lamināts ir īpašas tekstūras pārklājums, kas grāmatas vāku darīs samtaini maigu.

Lamināts tiek klāts visiem klasiskajiem grāmatu vākiem, jums tikai atliek izvēlēties, kurš no tiem ir piemērotāks tiešu jūsu grāmatai. Matētais un glancētais lamināts jau nāks komplektā ar standarta drukas cenu, bet, ja ir vēlme pēc velveta lamināta, tas jāizvēlas kā atsevišķs parametrs.


Baltās krāsas drukaīpaša baltās un melnās krāsas druka uz speciāla auduma tipa papīra. Šāda druka izcels grāmatas tekstu vai vāka noformējuma detaļas, padarot grāmatu īpaši vizuāli pievilcīgu. Iespējamie vāka toņi: pelēks, melns, tumši sarkans, zils, zaļš.


Folijspiede – tā ir karstspiede, kuras laikā uz grāmatas vāka materiāla tiek pārnesta folija. Ar foliju iespējams īpaši izcelt dažādus vāka noformēju elementus – zīmējumu detaļas, grāmatas nosaukumu, autoru u.c. Efekts šādam procesam ir ļoti izteikts un mirdzošs. Populārākās ir zelta un sudraba folijas, bet ir iespējams izvēlēties arī dažādas citas krāsas.


Kongrievs – reljefa izveide uz atsevišķiem vāka elementiem, kas būs gan redzams, gan sataustāms. Kongrievu iespējams iespiest gan uz iekšpusi (dziļumā), gan veidot reljefu uz āru. Ar šādu metodi iespējams īpaši izcelt grāmatas nosaukumu, autoru, logo, kādu zīmējumu u.c.


UV lakošana pārklāšana ar īpaši spīdīgu un biezu laku. UV laka var tikt klāta uz visa vāka laukuma vai arī uz atsevišķiem dizaina elementiem. Piemēram, ja ar to tiek noklāts grāmatas nosaukums, tad uz vāka fona tas izcelsies īpaši – veidos nelielu reljefu un atspoguļos gaismu.


Vāka materiāli – iespējams izvēlēties dažādus vāka materiālus cietā sējuma grāmatām.


Greznumlenta – tā ir šaura auduma lenta, kas dara pievilcīgu savienojumu starp grāmatas iekšlapu bloku un vāka muguriņu. Greznumlentu ierasti lieto cieto vāku grāmatām un tā atrodas gan bloka augšpusē gan apakšpusē. To iespējams izvēlēties dažādos toņos, pieskaņojot grāmatas dizainam; baltas krāsas greznumlenta radīs neitrālu un elegantu izskatu, savukārt izvēloties kontrastējošas krāsas greznumlentu ir iespēja to īpaši izcelt, pieskaņojot kopējam grāmatas dizainam.


Grāmatzīme – izdodot savu grāmatu ir iespējams tai pievienot arī auduma grāmatzīmi, kas grāmatā tiek iestrādāta ražošanas procesā. Arī grāmatzīmi, tāpat kā greznumlentu, iespējams izvelēties dažādās krāsās. Tāpat ir iespējams atsevišķi pasūtīt arī papīra/kartona grāmatzīmes, pieskaņojot tās grāmatas dizainam.


Katra eksemplāra ieplēvošana – tā notiek izmantojot vakuuma ieplēvošanas metodi. Katra grāmata tiek apvilkta ar plēvi, kas pasargās grāmatu to transportējot, kā arī katrs grāmatas lasītājs būs drošs, kas ir saņēmis to pavisam jaunu un nelietotu.Izdevniecībā “Sava grāmata” jūs vienmēr varat saņemt laipnu un detalizētu skaidrojumu par katru no minētajiem pēcapstrādes procesiem attiecībā tieši uz savu grāmatu. Mūsu profesionāļi vienmēr priecāsies palīdzēt, lai jūsu grāmata izdotos tieši tāda, kādu esat to vēlējušies un iztēlojušies.


Ja vēlaties uzzināt par to, kādi ir katras izdodamās grāmatas primārie tehniskie parametri (grāmatas vāki, formāts, iekšlapas), lasiet to šajā bloga ierakstā.Comments


bottom of page