top of page

Jaunākās tehnoloģijas arī grāmatu ražošanā!Vēlamies sniegt nelielu ieskatu grāmatu iesiešanas niansēs, kas palīdzēs mūsu klientiem ietaupīt naudu un saņemt augstākas kvalitātes produktus.

Runa ir par izvēli starp senāko grāmatu iesiešanas tehnoloģiju - EVA (karstās kausēšanas līme ar nosaukumu Etilēna vinilacetāts), un jauno inovatīvo PUR tehnoloģiju, kas kļūst arvien populārāka starp grāmatu izdevējiem un ražotājiem.


Mūsu izdevniecībā Jums ir iespēja cieto un mīksto sējumu grāmatas pasūtīt ar augstāk minēto PUR tehnoloģiju. Iemesli šādam lēmumam varētu būt sekojoši:


- PUR tehnoloģija ir būtiski lētāka par šūšanu;

- PUR tehnoloģija nodrošina izcilu kvalitāti, stingrību un grāmatas ilgmūžību (PUR līmētām grāmatām ir pat grūtāk izplēst lapas kā šūtām grāmatām);

- Ātrāki grāmatas ražošanas termiņi;

- Vizuāli glītāk izskatās salīdzinot ar EVA līmētām grāmatām (caurspīdīga krāsa, nepieciešama plānāka līmes kārta);

- Iespēja nodrošināt perfekti taisnu muguriņu, kas nav iespējams ar EVA līmi.


Šeit būs nedaudz sīkāks izklāsts, kāpēc Jums ir izdevīgāk sadarboties ar ražotāju, kurš piedāvā PUR līmētas grāmatas.


PUR (poliuretāna) līme, kas tika izstrādāta grāmatu iesiešanai iesiešanai 1989. gadā, ir kļuvusi par galveno kvalitātes etalonu grāmatu iesiešanas nozarē. Lai gan šīs līmes pirmajām paaudzēm bija nepieciešams ilgs uzstādīšanas laiks (bieži vien vairāk nekā 24 stundas), pēdējā desmitgadē tehnoloģija ir ievērojami uzlabojusies.

PUR līme ar grāmatu saistās ķīmiskās reakcijas ceļā. Līmes īpatnība ir mitruma izvadīšana no gaisa; tehniski padarot PUR par mitrinoši - cietinošu produktu. Tāpēc uzklāšanas ātrumam un metodei ir kritiska nozīme. Mūsu piedāvātajā tehnoloģijā izmanto vismodernāko līmes uzklāšanas galviņu sistēmu, kas līmi uzklāj tieši uz grāmatas muguriņas ar spraugas aplikatoru, kas vienmērīgi izsmidzina līmi. Šī, ar datoru kontrolētā sistēma, ļauj precīzi uzklāt biezumu, un atšķirībā no PUR atvērtās metodes, tā neļauj līmei sacietēt mašīnā. Tas arī minimizē visus atkritumus un praktiski novērš jebkādu tīrīšanas nepieciešamību (kas kļūdaini tiek uzskatīta par PUR tehnoloģijas “vājo” punktu).


Lai gan PUR ir nedaudz dārgāks nekā EVA līmes, līmei nepieciešams uzklāt pusi no biezuma, vienlaikus nodrošinot daudz stiprāku, elastīgāku sasaisti. Tādējādi, cenas veidošana starp abām iespējām kļūst subjektīva. Atšķirībā no baltā vai dzintara krāsas EVA, PUR ir dzidrs, un, tā kā ir nepieciešams mazāk, tas dod daudz estētiskāku gala produktu. Sakarā ar to, ka PUR izmanto mazākas līmvielas, salīdzinot ar EVA, tas arī nozīmē, ka jūs varat sasniegt kvadrātveida (taisnleņķa) muguriņu pat visplānākajām grāmatām. Mēs varam radīt perfekti iesietu grāmatu, kuras muguriņa nepārsniedz pat 3 mm. Tas ir kaut kas nedzirdēts par EVA līmēm.


PUR līme ir izturīgāka un elastīgāka nekā EVA līme, un pēc tam, kad līme ir sakaltusi, ir gandrīz neiespējami izplēst lapu no PUR līmētas grāmatas. Turklāt PUR nav pakļauts atkārtotas kausēšanas problēmām. EVA ir izstrādāts, lai to atkārtoti aktivizētu sildot. Tādējādi, ja grāmatu ievieto lielā karstumā, tā var sadalīties – līmei izkūstot. Savukārt, īpaši aukstā temperatūrā tā var kļūt trausla un plaisāt. Katrā ziņā muguriņas stingrība un kvalitāte tiek apdraudēta. Turpretī, kad PUR ir nonācis cietā stāvoklī, kad to lieto grāmatai, to nekad nevar atkārtoti aktivizēt.


Noslēgumā varam uzdot sev jautājumu – kāpēc mums jāizdara izvēle starp divām grāmatu iesiešanas tehnoloģijām, ja vienas priekšrocības ir tik acīm redzamas? Mēs savus klientus ar šādām lietām neapgrūtinām un tāpēc piedāvājam tikai to labāko un kvalitatīvāko!

Comments


bottom of page