top of page

Kā izdot savu grāmatu?

Katrs, kas nodarbojas ar rakstniecību profesionāli vai hobija līmenī, sapņo par dienu, kad redzēs savus sarakstītos tekstus iespiestus grāmatas lappusēs. Pats grūtākais šajā ceļā ir grāmatu tiešām sarakstīt, jo izdošanai mūsdienās vairs nav nepieciešams ne līgums ar izdevniecību, ne liels daudzums finansiālo līdzekļu.


Kas būtu jāzina autoram, kurš vēlas savu darbu izdot grāmatas veidā?

Darbs jāiesniedz elektroniskā formātā

Izdevniecības “Sava grāmata” speciālistiem ir pieredze arī ar rokrakstā sarakstītas grāmatas pārrakstīšanu un izdošanu, tomēr process veiksies ātrāk un vieglāk, ja darbs jau uzreiz tiek iesniegts datorrakstā un elektroniskā formātā (populārākais ir Word).

Jāizlemj vai grāmatai būs cietie vai mīkstie vāki

Cieto vāku sējums izmaksā dārgāk - aptuveni 1-3 eur vairāk par katru grāmatu, atkarībā no formāta un tirāžas. Cieto vāku grāmatām iekšlapas tiek šūtas un tās ir vieglāk šķirstīt. Kompromiss starp līmētu mīksto vāku grāmatu un grāmatu cietajos vākos, var būt mīksto vāku grāmata ar šūtām iekšlapām, vai cieto vāku grāmata ar PUR līmētām iekšlapām, kas ir īpaši stingra un lētāka par šūtām iekšlapām.


Jāizvēlas grāmatas formāts

Izdevniecības “Sava grāmata” speciālistu ieteikums ir izvēlēties kādu no standarta formātiem, lai ietaupītu uz papīra atgriezumiem un tehniskajiem ražošanas procesiem.


Standarta formāti:


A6 (105 x 148 mm)

A5 (148 x 210 mm)

B5 (170 x 240 mm)

A4 (210 x 297 mm)


Izdevniecība noteikti palīdzēs ar ieteikumiem par piemērotako grāmatas formātu, ņemot vērā darba specifiku.

Jāprecizē vai grāmatā būs tikai teksts vai arī attēli un cik daudz

Grāmatas ar krāsainām bildēm ir būtiski dārgākas par melnbalto druku. Ja grāmatā iekļausiet tikai dažas krāsainas lappuses, tas noteikti būs lētāk, kā drukāt krāsainu visu grāmatu.

Jāizlemj cik liela būs grāmatas tirāža

Iespējamas gan mazas tirāžas - 20 vai 50 grāmatas, gan lielākas tirāžas – 300 un 500 grāmatas. Ja grāmata domāta tikai Jūsu draugiem un radiem, kā dāvana vai piemiņa, tad, iespējams, pietiks ar 50 eksemplāriem. Bet, ja vēlaties grāmatu arī izplatīt veikalos, tad jāplāno vismaz 100 eksemplāru druka.

Papildus vāka apstrāde

Lai padarītu Jūsu grāmata vienreizēju un neatkārtojamu, izdevniecība “Sava grāmata” piedāvā vairākus vāka noformēšanas un apdares veidus:

  • Vāks ar zelta vai sudrabu folliju;

  • Spīdīgas UV lakas uzklāšana uz atsevišķiem vāka elementiem;

  • Baltas un vai melnas krāsa druka uz speciāliem auduma tipa materiāliem;

  • Velvet tipa (Soft touch) lamināta pārklāšana;

Pie tam visas šīs speciālās vāka apstrādes iespējas ir pieejamas arī mazajām tirāžām.

Lai grāmatu nesabojātu transportējot, vai piegādājot tālāk lasītājiem, mēs piedāvājam tās ieplēvot ar vakuma plēvotāju. Šādi iesaiņota grāmata līdz gala lasītājam nonāks neatvērta, nesabojāta un būs patīkami to sākt lietot!

Izdevniecība “Sava grāmata” piedāvā iespēju izdoto darbu izplatīt arī Latvijas grāmatu veikalos, kas ir maksas pakalpojums vai arī mājaslapā www.savagramata.lv, kas ir bezmaksas.

Vienojoties par grāmatas izplatīšanu, jāņem vērā, ka apmaksa par pārdoto tiek veikta tikai pēc grāmatu realizācijas veikalos.


Izdevniecība palīdzēs Jums tikt galā arī ar grāmatas iekšlapu maketu un vāka dizaina noformējumu. Grāmatai tiks piešķirs ISBN kods), kas ļaus Jūsu grāmatu atrast arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas katalogā.

Mūsu izdevniecības profesionāļu komanda būs priecīga un pagodināta strādāt ar Jūsu darbu un nodrošinās visaugstāko apkalpošanas līmeni!
Comments


bottom of page