top of page

Kā top jauna grāmata

Nodota tipogrāfijā un savu noslēguma ceļu līdz gatavam darbam uzsākusi Ilonas Wetterud grāmata “...You know me…/…Tu mani pazīsti…”. Tajā vienotā maketā apokoptas mākslinieces gleznas, ko papildina viņas pašas dzeja un īsstāsti. Grāmatai izvēlēti cietie vāki un lielais A4 formāts.


Autore par savu darbu raksta:

“Nekad nebiju domājusi, ka man būs Mana Grāmata. Arī par gleznām domāju līdzīgi. Bet ja nu tomēr par gleznām vēl varēju kaut kad iedomāties, jo man taču patika bērnībā zīmēt, tad nu grāmatas tapšanu varētu uzskatīt par neiespējamo misiju.

Šis viss spēra lielu soli uz priekšu, kad nosapņoju sapni. Tajā biju satikusies ar kādu jauku vecāka gājuma sievieti. Mēs jauki tērzējām un tad es viņai uzdāvināju grāmatu. Ieraudzīju vāku tai, uz tā bija mana glezna (šī glezna arī tika izmantota pirmā vāka noformējumam). Pamostoties pirmo reizi iedomājos: vai tiešām arī grāmata? Mana Grāmata??? Vairākkārt, dažu gadu garumā, mēģināju sākt likt kopā, bet tikusi līdz apmēram pusei, ielidināju to tālākajā stūrī, ar domu, ka nekad vairāk neķeršos tai klāt. Tas atkārtojās vairākas reizes. Bet nu lai kā tas nebija, es atkal sēdos pie darba. Šoreiz bija savādāk. Tā nebija kā smaga nasta. Darbojoties pie tās jutu patiesu prieku un es pat spēju iztēloties, kāds varētu būt gala rezultāts.”Comments


bottom of page