top of page

Savas recepšu grāmatas izdošana!Nav jau noslēpums, ka daudziem no mums mājās ir māmiņu un vecmāmiņu vai pat vecvecmāmiņu sarakstītas un apkopotas ēdienu gatavošanas receptes. Bērnībā vai arī vēlāk esam mielojušies ar viņu smaržīgajām kotletēm, sulīgajiem uzpūteņiem, mutē kūstošajām pankūkām, kūkām un citiem gardumiem. To visu atceramies ar patīkamām izjūtām – kā neatņemamu bērnības sastāvdaļu. Bet vai nav gadījies tā, ka esam gribējuši pagatavot to pašu, bet nav sanācis? It kā kaut kas uz to pusi ir, bet nu ne gluži. Kāpēc nevaram iegūt to pašu garšu un izskatu, kā to panāca mūsu mammas un vecāsmammas? Kas ir tas noslēpums? Palīdzēt var pašu saimnieču sarakstītās un mapītēs vai aiz pavārgrāmatas vāka paslēptās ar roku rakstītās receptes. Diemžēl šīs receptes bieži ir pazaudētas vai arī rokraksts nav salasāms. Ko darīt? Kā šo garšas un bērnības mantojumu nepazaudēt un saglabāt saviem bērniem?

Te talkā nāk ideja par savas ģimenes pavārgrāmatu, ko varam izdot pavisam nelielā tirāžā. Kā īpašu ģimenes relikviju to var dāvināt radiem, draugiem un atstāt mantojumā bērniem. Tā sakot – var veidot “Mūsu ģimenes pavārgrāmatu”, kas būs unikāla un neatkārtojama! Protams, pašu ģimenes receptes varam papildināt ar pamācībām, kas aizgūtas arī no citiem ēdiena gatavotājiem. Galvenais, lai ir apņēmība to visu apkopot.

Ja Jums patīk šāda ideja par savas pavārgrāmatas izdošanu, tad varam teikt, ka vienīgais, kas Jums nepieciešams, ir sarakstīt visu datorā (piemēram, Word programmā) un atdot to izdevniecībai izdošanai. Par pārējo mēs parūpēsimies. Izdevniecība sagatavos skaistu iekšlapu noformējumu – maketu, ko papildināt ar attēliem (vai var iztikt arī bez tiem). Mūsu mākslinieki izveidos vāka dizainu gan pēc jūsu idejām, gan piedāvājot savus vāka noformēšanas veidus. To visu ar Jums saskaņosim, darba gaitā apspriedīsim un tādējādi nonāksim pie labākā varianta.

Tad, kad iekšlapas un vāks būs izveidots, Jūs mums pateiksiet, cik grāmatu vēlaties. Mēs varam nodrukāt arī vienu grāmatu. Pieņemsim, ka gribēsiet šo grāmatu dāvināt (tā būtu jauka dāvana arī nākamajos Ziemassvētkos – ikvienai ģimenei, pie kuras plānojat doties). Tas brīnumainā kārtā atrisinātu problēmu par oriģinālas dāvanas ideju. Iespējams, vēlēsieties kādas 10 vai 20 grāmatas. Arī šādu skaitu varam izgatavot! Turklāt atkarībā no budžeta iespējām varam taisīt gan grāmatas mīkstajos vākos, gan cietajos vākos, gan arī ar metāla spirālē iesietām iekšlapām. Vairāk par iesiešanas veidiem varat uzzināt arī mūsu mājaslapas sadaļā “Grāmatas izdošana” (https://www.savagramata.lv/gramatas-izdosana).

Vislētākais variants būs grāmata ar melnbaltu druku un mīkstajos vākos. Ar krāsainu un atraktīvu vāka dizainu to var padarīt par vizuāli ļoti pievilcīgu un interesantu! Arī nedaudz pamainot izmēru, varam izveidot pavisam oriģināla izskata grāmatu, kas nemaz nebūs dārgāka salīdzinājumā ar kādu no standartformātiem. Lai grāmatu padarītu ērtāk lietojamu, varam to piedāvāt arī iesietu metāla spirālē. Tā būs ērti atverama, noliekama uz galda un nešķirsies ciet pat tad, kad ēdiena gatavošana ritēs pilnā sparā! Arī papīra izvēlē mums ir daudz variantu, un katram gadījumam varam piemeklēt vislabāko – gan kvalitātes, gan cenas ziņā.

Jāsaka, ka tāda izdevuma veidošana Jums varētu izmaksāt ap 300 EUR, kas nebūt nav daudz, apzinoties, ka esam radījuši skaistu grāmatu, kura paliks gan bērniem, gan kalpos kā jauka dāvana, gan arī noderēs tīri praktiski – ikdienā.

Lai uzzinātu vairāk, rakstiet mums uz mūsu e-pastu: info@savagramata.lv.

bottom of page