baneris_Jul2020_4.png

GRĀMATAS IZDOŠANA NO A-Z

Lai izdotu grāmatu, vispirms Jums ir jāatsūta mums darba manuskripts elektroniskā formātā. Mēs izveidosim maketu un piedāvāsim vāka noformējumu. Pēc jūsu izvēles grāmatu izdosim mīkstajos vākos vai arī iesietu cietajos vākos. Nepieciešamības gadījumā varam veikt arī korektūru un rediģēšanu. Šo darbu veiks attiecīgās jomas profesionāļi ar vajadzīgo darba pieredzi.

No tradicionālajām izdevniecībām mēs atšķiramies ar to, ka mūsu klients ir autors (nevis lasītājs, grāmatas pircējs, vai kāds cits) un mūsu mērķis ir palīdzēt autoram sabalansēt visas šīs lietas grāmatas izdošanas procesā:

  •  grāmatas saturiskā un drukas kvalitāte;

  • grāmatas noformējums;

  • grāmatas specifikācija un drukas veids;

  • optimālā tirāža;

  • izmaksas;

  • izplatīšana un mārketings. 

Atkarībā no savām iespējām un vajadzībām, autors pats var izvēlēties, kurš no augstāk minētajiem pakalpojumiem viņam ir vajadzīgs un nepieciešams. Mēs atradīsim viss izdevīgāko mērķa realizācijas veidu, kas atbilst tieši jums!

Teksta rediģēšana un korektūra

Grāmatas rediģēšanai piesaistām attiecīgās literārās jomas speciālistus. Rediģēšana ir teksta labojumi pēc būtības un satura. Bet grāmatas teksta korektūra - tekstu koriģēšana, stila un gramatisko kļūdu labošana.

ISBN kods / svītrkods
Vāka dizains, noformēšana

Profesionāli mākslinieki sagatavos vāka dizainus. Parasti, piedāvājam vairākus variantus, no kuriem izvēlaties sev tīkamāko. Pastāv iespēja strādāt un vāku veidot arī pēc Jūsu idejām un sagatavotiem materiāliem (fotogrāfijas, krāsas, utt). 

Druka

ISBN (angļu val. International Standard Book Number – starptautiskais grāmatu standartnumurs) ir unikāls grāmatu u.c. izdevumu identifikators, ko lieto tirdzniecībā, bibliotēku sistēmās un katalogos.

ISBN piešķir gan tradicionālajiem, gan elektroniskajiem monogrāfijas tipa izdevumiem – grāmatām, brošūrām, rakstu krājumiem, kartēm u.c. Katram formātam (cietie/mīkstie vāki, PDF, ePUB u.tml.) ir jālieto savs ISBN. Parasti, ISBN piešķiršana ir maksas pakalpojums, bet mūsu izdevniecības autoriem papildus maksa par to netiek prasīta.

Piedāvājam grāmatu druku gan klasiskajā ofseta tehnoloģijā gan digitālajā. Ofsetā drukāsim, ja tirāža būs virs 500 grāmatām, bet digitālo druku iesakām pat, ja vēlaties tikai vienu grāmatu. Kvalitātes atsķirības nebūs, un gan vienā gan otrā gadījumā, grāmata tiks nodrukāta pēc visaugstākajiem kvalitātes standartiem.

Pateicoties digitālās drukas printeriem varam izdrukāt pat vienu grāmatu, turklāt izmaksas par eksemplāru patīkami pārsteigs!

Digitālā grāmatu druka ir dabai draudzīga ražošana, jo tās pamatideja ir grāmatu druka pēc nepieciešamības. Rietumos tas ir jau labi zināms teiciens ‒ Print On Demand (druka pēc pieprasījuma). Drukājot grāmatas digitālajā drukā, netiek patērēts vairāk resursu (papīrs, krāsa, elektrība, iepakojums u. c.) kā vien tik, cik vajadzīgs. 

Drukas termiņi: drukājot ofsetā – līdz pat 4 nedēļām, vai drukājot digitali – no 1 līdz 2 nedēļām.

Grāmatu izplatīšana

Palīdzam ar grāmatas izplatīšanu tirdzniecības vietās. Mums ir līgums ar plašāko Latvijā izdoto grāmatu internetveikalu www.buki.lv. Visas mūsu autoru grāmatas var tikt piedāvātas lasītājiem internetveikalā www.buki.lv bez papildus samaksas!

Mārketings

Ja vēlaties savu grāmatu laist arī pārdošanā, tad, iespējams, Jums būs vajadzīga palīdzība ar grāmatas reklamēšanu. Mums ir pieredze, kā to izdarīt un pateicoties aktivitātēm sociālajos tīklos Jūsu grāmata būs pamanāma un lasītāji to ievēros! Paralēli reklāmai, piedāvājam arī papildus mārketinga atbalstu dažādu drukas darbu veidā:

- reklāmas pastkartes, atklātnes ar grāmatas attēlu;

- grāmatzīmes ar grāmatas vizuālo noformējumu;

- īpašs grāmatas iesaiņojums;

- reklāmas baneru druka veikalos pie "Jaunumu" nodaļas;

Iekšlapu maketēšana

Piedāvajam profesionālu iekšlapu maketa izstrādi. Varam piedāvāt dažādus maketu variantus, no kuriem Jūs izvēlaties patīkamāko un, kas atbilst tieši Jūsu vēlmēm. Maketēšana ir darbs, ko pie mums veic profesionāļi un kuru veidoto grāmatu skaits ir mērāms simtos. Tas nodrošina, ka Jūsu grāmata tiks sagatavota pareizi, atbilstoši visām poligrāfijas prasībām, ņemot vērā tipogrāfijas specifiku un pats galvenais – nodrošinot skaistu galarezultātu.

KĀ PAŠAM SAGATAVOT DRUKAS FAILUS?

Ja vēlaties drukas failus sagatavot paši, tad palīdzēsim ar to tikt galā. Šeit būs daži svarīgi ieteikumi, lai iesniegtie faili būtu sagatavoti pareizi un atbilstoši drukas prasībām. Uzklikšķiniet uz PDF ikoniņas un lejuplādējat šo pamācību (PDF fails)!

GRĀMATU DRUKAS PĒCAPSTRĀDE

Mīksto vāku sējums: Lētākais grāmatu iesiešanas veids. Klasiska grāmatu vākošana, kas ir kvalitatīva, ātra un lēta.

Grāmata ar atlokiem: Grāmatas ar atlokiem padara mīkstā sējuma grāmatu reprezentablāku un grāmatas vākus stingrākus.

Cieto vāku sējums: Kvalitatīva un ilgmūžīga grāmata, kas kalpos no paaudzes paaudzē. Visas cieto sējumu grāmatas ir ar šūtam iekšlapām.

Grāmata ar apvāku: Cietā sējuma grāmatai var aplikt arī apvāku, kas piešķir tai īpaši elegantu izskatu un kalpo arī praktiski.

Iesiešana ar spirāli: Iekšlapas var iesiet ar dažādu materiālu un krāsu spirālēm. Vairāk piemērots akadēmisku darbu iesiešanai vai tehniskai literatūrai.

Skavota grāmata: Ideāls variants plānu grāmatu pēcapstrādei ‒ brošūrām, katalogiem, koncertu programmiņām utt.

Atvērtā muguriņa: Īpaši mākslinieciski noformēts grāmatas iesiešans veids, kas kļūst arvien populārāks mākslas albumu iesiešanā.āmatām.

Laminēšana: Piedāvājam trīs dažādus vāku laminēšanas veidus: matēts (Matt), glancēts (Gloss) vai velveta (Soft touch) lamināts.

Karstspiede, follija: Iespējams izvēlēties dažādu krāsu folijas, lai izceltu atsevišķus vāka dizaina elementus.

Kongrēvs: Kongrēvs ir reljefa izveide uz atsevišķiem vāka elementiem ‒ grāmatas nosaukuma, autora, logo u. c.

UV lakošana: UV lakošana ir grāmatas vāka pārklāšana ar īpaši spīdīgu un biezu laku. Var tikt klāta uz visa vāka laukuma vai atsevišķiem dizaina elementiem.

Vāka materiāli: Piedāvājam izvēlēties dažādus vāka materiālus cietā sējuma grāmatām.

KONTAKTI

Tel.: +371 22813744

info@savagramata.lv

SEKO MUMS

© 2019, Sava grāmata izdevniecība