top of page

GRĀMATAS IZDOŠANA NO A LĪDZ Z

Viss tavai grāmatai

Piedāvājam visus nepieciešamos pakalpojumus tavas grāmatas izdošanai

2.png

Mūsu pakalpojumi

Lai izdotu grāmatu, vispirms mēs ar autoru vienojamies par veicamajiem darbiem. Ne visi piedāvātie izdevniecības pakalpojumi katram autoram ir nepieciešami. Tādēļ katrs autors pats izvēlas, kādus darbus mēs veiksim, lai realizētu viņa grāmatas projektu.

Rediģēšana un korektūra

Ja ir sarakstīts grāmatas teksts, tad principā ir gatavs tās manuskripts. Tomēr, lai arī cik reižu autors pats būtu tekstu pārlasījis, labojis un rediģējis, vienmēr ir ieteicams to pirms iespiešanas grāmatā nodot profesionāļa rokās.

 

Mēs grāmatu tekstu rediģēšanai piesaistām attiecīgās literārās jomas speciālistus, kuri rūpīgi iedziļinās katrā manuskriptā. Korektors strādās ar tekstā pieļautajām neuzmanības un stila kļūdām un ieviesīs kārtību komatos un garumzīmēs, sakārtojot jūsu manuskriptu pēc visiem interpunkcijas un ortogrāfijas likumiem. Rediģējot, savukārt, ar grāmatas tekstu darbs notiks jau padziļinātāk – tiks strādāts ar tekstu pēc tā būtības un satura.

 

Gadījumā, ja teksts, ko vēlaties izdot grāmatā, ir rakstīts ar roku, nevis datorrakstā, arī tad varam piedāvāt savu palīdzību. Profesionāls tekstu pārrakstītājs rūpīgi un precīzi pārnesīs ar roku rakstītu tekstu datorrakstā, manuskriptam nepieciešamajā formātā.

Rediģēšanaun korektūra
Grāmatas dizains

Grāmatas dizainu mēs veidojam gan vadoties pēc autora vēlmēm un idejām, gan, nepieciešamības gadījumā, piedāvājot savas idejas un redzējumu.

 

Katras grāmatas vāka dizainu sagatavo profesionāls mākslinieks. Parasti piedāvājam autoram vairākus variantus, no kuriem izvēlaties sev tīkamāko.​

 

Labprāt pieņemam autora idejas, kā arī sagatavotus materiālus (piemēram, zīmējumus, attēlus, fotogrāfijas), ko izmantot vāka noformēšanā, kā arī vēlmes attiecībā uz izmantojamajiem krāsu toņiem un burtveidoliem (fontiem).

Kad vāka dizains ir gatavs un saskaņots ar tā autoru, tad izveidojam to arī kā drukas failu – tā, lai tas precīzi atbilstu tipogrāfijas prasībām.

Vāka dizains, noformēšana
Grāmatas dizains
Iekšlapu maketa izveide

Katrai grāmatai piedāvājam unikālu, profesionālu iekšlapu maketa izstrādi. Mūsu maketētājs var izveidot dažādus maketu variantus, no kuriem autoram būs iespēja izvēlaties sev tīkamāko – tādu, kas atbildīs tieši viņa vēlmēm. Arī iekšlapu maketā varam iekļaut autora vēlmes un idejas, kā arī sagatavotus vizuālos materiālus.

Mēs nodrošinām to, ka katras grāmatas makets tiks izveidots atbilstoši visām poligrāfijas prasībām, ņemot vērā tipogrāfijas specifiku un pats galvenais – nodrošinot skaistu galarezultātu.

Grāmatu ilustrēšana

Ja esat sarakstījuši grāmatu bērniem vai kādu citu darbu, kam nepieciešamas ilustrācijas, mēs par tām labprāt parūpēsimies! Piemeklēsim tieši autora vēlmēm, grāmatas idejai un kopējam stilam atbilstošu ilustrāciju veidu, ko izstrādās profesionāli mākslinieki.

ISBN kods jeb svītrkods

ISBN piešķir gan tradicionālajiem, gan elektroniskajiem monogrāfijas tipa izdevumiem – grāmatām, brošūrām, rakstu krājumiem, kartēm u.c. Katram formātam (cietie/mīkstie vāki, PDF, ePUB u.tml.) ir jālieto savs ISBN. Parasti, ISBN piešķiršana ir maksas pakalpojums, bet mūsu izdevniecības autoriem papildus maksa par to netiek prasīta.

ISBN kods ierasti tiek attēlots gan grāmatas tā saucamajā info lapā, gan uz tās aizmugurējā vāka. Katru unikālo kodu nodrošina LNB un tā piešķiršana nozīmē to, ka grāmata tiek reģistrēta kā oficiāli izdota grāmata, kā arī – septiņi tās eksemplāri (pēc MK noteikumiem) ir obligāti nododami LNB arhīvam un krājumu nodaļai.

Druka

Piedāvājam grāmatu druku gan klasiskajā ofseta tehnoloģijā, gan digitālajā drukā.

 

Ofsetā drukāsim, ja tirāža būs virs 500 grāmatām, bet digitālo druku iesakām pat, ja vēlaties tikai vienu grāmatu. Kvalitātes atšķirības nebūs, un gan vienā gan otrā gadījumā, grāmata tiks nodrukāta pēc visaugstākajiem kvalitātes standartiem.

 

Digitālā grāmatu druka ir dabai draudzīga ražošana, jo tās pamatideja ir grāmatu druka pēc nepieciešamības. Rietumos tas ir jau labi zināms teiciens ‒ Print On Demand (druka pēc pieprasījuma). Drukājot grāmatas digitālajā drukā, tiek patērēts tieši tik resursu (papīrs, krāsa, elektrība, iepakojums u. c.), cik nepieciešams, neradot atlikumus. Grāmatas drukā uz lieliem profesionāliem printeriem, kas bieži ir vienas lielas tehnoloģiskas ķēdes sastāvdaļa (druka, sanešana, griešana, iekšlapu šūšana, vākošana, pēcapstrāde, utt).

Pieejama ir arī sietspiedes tehnika, ar kuru iespējams apdrukāt audumu, mākslīgās ādas izstrādājumus, dažādas struktūras un virsmu papīru, kā arī citus materiālus, ko plānots izmantot grāmatas ražošanai.

Druka
Grāmatas pēcapstrāde
Izplatīšana
Izplatīšana

Ja autors savu grāmatu izvēlas drukāt lielā tirāžā un vēlas, lai tā nonāktu veikalu plauktos, tad mēs varam palīdzēt ar grāmatas izplatīšanu dažādās tirdzniecības vietās. Slēdzam izplatīšanas līgumus ar tirdzniecības tīkliem Jānis Roze, Globuss, vairumtirdzniecības uzņēmumu Latvijas grāmata.

 

Tāpat varam piedāvāt arī grāmatu izplatīšanu caur Latvijā izdoto grāmatu internetveikalu www.buki.lv. Visas mūsu autoru grāmatas var tikt piedāvātas lasītājiem internetveikalā www.buki.lv bez papildus samaksas.

Uzglabāšana

Grāmatas no tipogrāfijas mēs saņemam tieši uz mūsu biroju un noliktavu Cēsu pilsētā. Tik grāmatu, cik nepieciešams nogādāt uz tirdzniecības tīkliem, mēs nogādājam, bet tās, kuras nepieciešams paglabāt, mēs novietojam noliktavā – siltumā, sausumā un drošībā. Līdz ar to gan mūsu autoriem, gan mums pašiem tās ir ērti pieejamas jebkura laikā.

Uglabasana
Reklāma un mārketings

Ja autors ir drošs, ka vēlas savu grāmatu ne tikai ievietot veikalu plauktos, bet nodrošināt tai arī labu reklāmu, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk potenciālo pircēju, arī tad mēs labprāt palīdzēsim! Pateicoties aktivitātēm sociālajos tīklos, grāmata būs pamanāma un cilvēki to ievēros. Paralēli reklāmai, piedāvājam arī papildus mārketinga atbalstu dažādu drukas darbu veidā:

  • reklāmas pastkartes, atklātnes ar grāmatas attēlu;

  • grāmatzīmes ar grāmatas vizuālo noformējumu;

  • īpašs grāmatas iesaiņojums;

  • reklāmas baneru druka veikalos pie "Jaunumu" nodaļas.

Reklāma unmārketings
E-grāmata

E-grāmatu, pēc tās izveides, iespējams lasīt visās elektroniskajās ierīcēs, kas atbalsta e-grāmatu lietošanu. Jāņem vērā, ka e-grāmatas ir EPUB (saīsinājumā no angļu valodas – electronic publication) formātā un bez tehniskas datņu aizsardzības, tātad lasāmas jebkurā elektroniskā ierīcē, kurai ir ekrāns. Izveidojot e-grāmatu, tās autors var būt drošs, ka grāmata būs pieejama visiem interesentiem, kuri priekšroku dod grāmatu lasīšanai ierīcēs.

E-gramata
Audio grāmata

Audio grāmatas palīdzēs katra autora darbam sasniegt plašāku lasītāju/klausītāju loku. Audio grāmatu iespējams klausīties tad, kad nav iespējams lasīt fizisko grāmatu – esot ceļā, veicot fizisku darbu, gatavojot ēst utt. Tādēļ arvien vairāk cilvēku izvēlas grāmatas “lasīt” tieši audio formātā, tādējādi ietaupot laiku un apvienojot patīkamo ar lietderīgo.

Audio grāmatas tiek ierakstītas MP3 formātā un šo darbu veic profesionāļi ar lielu pieredzi grāmatu audio materiāla veidošanā.

Audio grāmatu izveides cenas ir atkarīgas no grāmatas apjoma un katram konkrētam gadījumam mēs sagatavojam īpašu piedāvājumu!

Audio gramt
bottom of page