top of page
2021_Maijs_02.png

PIEREDZE GRĀMATU IZDOŠANĀ

JAU VAIRĀK KĀ 5 GADUS
zvaigznes.png

(5 no 5) autoru vērtējums mūsu darbam pēc Facebook statistikas

GRĀMATAS IZDOŠANA NO A LĪDZ Z

Lai izdotu grāmatu, vispirms, mēs ar autoru vienojamies par veicamajiem darbiem. Jo, iespējams, ne visi piedāvāti izdevniecības pakalpojumi, ir nepieciešami. Tāpēc autors pats izvēlas, kādus darbus mēs veiksim. 


Mēs piedāvājam:
-    Manuskripta korektūra un rediģēšana;
-    Iekšlapu maketēšana;
-    Vāka dizaina izstrāde;
-    Drukas failu sagatavošana (t.sk. ISBN numurs);
-    Grāmatu druka;

-    E-grāmatas izveide;

-    Audio grāmatas izveide;
-    Līguma slēgšana ar tirdzniecības vietām par grāmatas izplatīšanu;

-    Mārketings un reklāma

Kad autors ir izvēlējies, kuri darbi viņu interesē, tad mēs sagatavojam aptuvenu darbu izmaksu tāmi un saskaņojam to ar autoru. Atkarībā no nepieciešamības, veicam korekcijas un labojumus, lai sabalansētu vēlamo rezultātu ar abu pušu iespējām!


Kad panākta vienošanās, mēs uzsākam darbu pie grāmatas izveides. Mūsu kvalitātes standarti prasa, lai mēs visu laiku informētu autoru (pasūtītāju) par sagatavošanas darbu norisi un autors vienmēr būtu lietas kursā par darbu norises gaitu.

Svarīgi atzīmēt, ka mēs savu piedāvājumu veidojam no autora vēlmēm un iespējām, tāpēc Jūsu intereses, mums vienmēr būs pirmajā vietā!

Iekšlapu maketēšana

Piedāvajam profesionālu iekšlapu maketa izstrādi. Varam piedāvāt dažādus maketu variantus, no kuriem Jūs izvēlaties patīkamāko un, kas atbilst tieši Jūsu vēlmēm. Maketēšana ir darbs, ko pie mums veic profesionāļi un kuru veidoto grāmatu skaits ir mērāms simtos. Tas nodrošina, ka Jūsu grāmata tiks sagatavota pareizi, atbilstoši visām poligrāfijas prasībām, ņemot vērā tipogrāfijas specifiku un pats galvenais – nodrošinot skaistu galarezultātu.

ISBN kods / svītrkods

ISBN piešķir gan tradicionālajiem, gan elektroniskajiem monogrāfijas tipa izdevumiem – grāmatām, brošūrām, rakstu krājumiem, kartēm u.c. Katram formātam (cietie/mīkstie vāki, PDF, ePUB u.tml.) ir jālieto savs ISBN. Parasti, ISBN piešķiršana ir maksas pakalpojums, bet mūsu izdevniecības autoriem papildus maksa par to netiek prasīta.

E-grāmata
Vāka dizains, noformēšana

Profesionāli mākslinieki sagatavos vāka dizainus. Parasti, piedāvājam vairākus variantus, no kuriem izvēlaties sev tīkamāko. Pastāv iespēja strādāt un vāku veidot arī pēc Jūsu idejām un sagatavotiem materiāliem (fotogrāfijas, krāsas, utt). 

Grāmatu ilustrēšana

Ja esat sarakstījuši grāmatu bērniem vai kādu citu darbu, kam nepieciešamas ilustrācijas, mēs par tām labprāt parūpēsimies! Varam piemeklēt tieši jūsu vēlmēm, grāmatas idejai un kopējam stilam atbilstošu ilustrāciju veidu, ko izstrādās profesionāli mākslinieki.

Druka

Piedāvājam grāmatu druku gan klasiskajā ofseta tehnoloģijā gan digitālajā. Ofsetā drukāsim, ja tirāža būs virs 500 grāmatām, bet digitālo druku iesakām pat, ja vēlaties tikai vienu grāmatu. Kvalitātes atsķirības nebūs, un gan vienā gan otrā gadījumā, grāmata tiks nodrukāta pēc visaugstākajiem kvalitātes standartiem.

Digitālā grāmatu druka ir dabai draudzīga ražošana, jo tās pamatideja ir grāmatu druka pēc nepieciešamības. Rietumos tas ir jau labi zināms teiciens ‒ Print On Demand (druka pēc pieprasījuma). Drukājot grāmatas digitālajā drukā, netiek patērēts vairāk resursu (papīrs, krāsa, elektrība, iepakojums u. c.) kā vien tik, cik vajadzīgs. 

Teksta rediģēšana un korektūra

Grāmatas rediģēšanai piesaistām attiecīgās literārās jomas speciālistus. Rediģēšana ir teksta labojumi pēc būtības un satura. Bet grāmatas teksta korektūra – tekstu koriģēšana, stila un gramatisko kļūdu labošana.

Teksta pārrakstīšana datorrakstā

Palīdzēsim ari tad, ja vēlaties izdot grāmatu ar tekstu, kas sarakstīts rokrakstā. Profesionāls tekstu pārrakstītājs rūpīgi un precīzi pārnesīs ar roku rakstītu tekstu datorrakstā, manuskriptam nepieciešamajā formātā.

Mēs piedāvājam izveidot E-grāmatu, kuru varēs lasīt visās elektroniskajās ierīcēs, kas atbalsta E-grāmatas lietošanu. Jāņem vērā, ka e-grāmatas ir EPUB formātā un bez tehniskas datņu aizsardzības, tātad, lasāmas jebkurā elektroniskā ierīcē kurai ir ekrāns.

Neskatoties uz to, Jūsu grāmata būs pieejama visiem interesentiem, kuri priekšroku dod grāmatu lasīšanai ierīcēs.

Mēs piedāvājam Jūsu grāmatu ievietot arī lielākajā Latvijas e-grāmatnīcā las.am, kā arī drīzumā plašākajā Latvijā izdoto grāmatu internetveikalā www.buki.lv.

Audio grāmata

Mēs piedāvājam arī audio grāmatas, kas palīdzēs sasniegt plašāku lasītāju / klausītāju loku jūsu grāmatai! Audio grāmatas tiek ierakstītas MP3 formātā un to veic profesionāli aktieri, kuriem jau ir liela pieredze grāmatu audio materiāla veidošanā.

Audio grāmatu izveides cenas ir atkarīgas no grāmatas apjoma un katram konkrētam gadījumam mēs sagatavojam īpašu piedāvājumu!

Grāmatu izplatīšana

Palīdzam ar grāmatas izplatīšanu tirdzniecības vietās. Slēdzam izplatīšanas līgumus ar tirdzniecības tīkliem Jānis Roze, Globuss, vairumtirdzniecības uzņēmumu Latvijas grāmata.

Mums ir līgums ar Latvijā izdoto grāmatu internetveikalu www.buki.lv. Visas mūsu autoru grāmatas var tikt piedāvātas lasītājiem internetveikalā www.buki.lv bez papildus samaksas!

Mārketings

Ja vēlaties savu grāmatu laist arī pārdošanā, tad, iespējams, Jums būs vajadzīga palīdzība ar grāmatas reklamēšanu. Mums ir pieredze, kā to izdarīt un pateicoties aktivitātēm sociālajos tīklos Jūsu grāmata būs pamanāma un lasītāji to ievēros! Paralēli reklāmai, piedāvājam arī papildus mārketinga atbalstu dažādu drukas darbu veidā:

- reklāmas pastkartes, atklātnes ar grāmatas attēlu;

- grāmatzīmes ar grāmatas vizuālo noformējumu;

- īpašs grāmatas iesaiņojums;

- reklāmas baneru druka veikalos pie "Jaunumu" nodaļas.

GRĀMATU DRUKA

Jaunāko tehnoloģiju izmantošana ražošanā ļauj piedāvāt konkurētspējīgas cenas uz nelielu tirāžu grāmatu druku. Tas attiecas gan uz mīksto vāku grāmatām, gan grāmatām cietajos vākos! Mēs piedāvājam taupīt uz grāmatu druku un nedrukāt lielas tirāžas tikai tāpēc, lai iegūtu zemāku pašizmaksu. Mēs piedāvājam zemākās cenas jau tirāžām sākot no pāris desmitu grāmatām, kas ir lielisks sākums jaunajiem autoriem, vai tiem, kas vēlas grāmatu izdot tikai šauram lasītāju lokam!

Zemāk piedāvājam informatīvas drukas cenas uz standarta A5 formāta grāmatu, kas drukāta melnbalta un uz 80g nekrītota ofseta papīra. Grāmatas iekšlapas - līmētas un vākam piedāvājam izvēlēties matētu, spīdīgu (Gloss) vai velvet tipa (Soft touch) laminātu.

Cieto vāku pēcapstrādei piedāvājam PUR līmēšanu, kas ļauj ekonomēt gan uz izmaksu rēķina gan ražošanas laika ziņā (nezaudējot izturību un kvalitāti).

Nelielo tirāžu druka ir arī videi draudzīga – mazāk izejmateriālu, mazāks resursu patēriņš, mazāk atgriezumu un atlikumu, mazākas transporta izmaksas, utt.

MĪKSTO VĀKU grāmatas drukas cenas

CIETO VĀKU grāmatas drukas cenas

KĀ PAŠAM SAGATAVOT DRUKAS FAILUS?

Ja vēlaties drukas failus sagatavot paši, tad palīdzēsim ar to tikt galā. Šeit būs daži svarīgi ieteikumi, lai iesniegtie faili būtu sagatavoti pareizi un atbilstoši drukas prasībām. Uzklikšķiniet uz PDF ikoniņas un lejuplādējat šo pamācību (PDF fails)!

GRĀMATU DRUKAS PĒCAPSTRĀDE
16.jpg

Mīksto vāku sējums: Lētākais grāmatu iesiešanas veids. Klasiska grāmatu vākošana, kas ir kvalitatīva, ātra un lēta.

14.jpg

Grāmata ar atlokiem: Grāmatas ar atlokiem padara mīkstā sējuma grāmatu reprezentablāku un grāmatas vākus stingrākus.

23.jpg

Cieto vāku sējums: Kvalitatīva un ilgmūžīga grāmata, kas kalpos no paaudzes paaudzē. Visas cieto sējumu grāmatas ir ar šūtam iekšlapām.

13.jpg

Grāmata ar apvāku: Cietā sējuma grāmatai var aplikt arī apvāku, kas piešķir tai īpaši elegantu izskatu un kalpo arī praktiski.

19.jpg

Iesiešana ar spirāli: Iekšlapas var iesiet ar dažādu materiālu un krāsu spirālēm. Vairāk piemērots akadēmisku darbu iesiešanai vai tehniskai literatūrai.

6.jpg
oi granatowy 500x500.jpg

Skavota grāmata: Ideāls variants plānu grāmatu pēcapstrādei ‒ brošūrām, katalogiem, koncertu programmiņām utt.

8.jpg

Baltās krāsas druka: Īpaša baltās un melnās krāsas druka uz speciāla auduma tipa papīra. Iespējamie vāka toņi: pelēks, melns, tumši sarkans, zils, zaļš.

Laminēšana: Piedāvājam trīs dažādus vāku laminēšanas veidus: matēts (Matt), glancēts (Gloss) vai velveta (Soft touch) lamināts.

15.jpg
12.jpg
10.jpg
3.jpg

Karstspiede, follija: Iespējams izvēlēties dažādu krāsu folijas, lai izceltu atsevišķus vāka dizaina elementus.

Kongrēvs: Kongrēvs ir reljefa izveide uz atsevišķiem vāka elementiem ‒ grāmatas nosaukuma, autora, logo u. c.

UV lakošana: UV lakošana ir grāmatas vāka pārklāšana ar īpaši spīdīgu un biezu laku. Var tikt klāta uz visa vāka laukuma vai atsevišķiem dizaina elementiem.

Vāka materiāli: Piedāvājam izvēlēties dažādus vāka materiālus cietā sējuma grāmatām.

bottom of page