VISBIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI:

Vai jūs taisāt arī cietā sējuma šūtas grāmatas?


Jā, taisām arī cietā sējuma grāmatas ar šūtām iekšlapām. Arī šo grāmatu tirāžas var būt nelielas ‒ pēc nepieciešamības. Vidējā cietā sējuma tirāža, kādu iesakām, lai saņemtu optimālu cenas piedāvājumu, ir aptuveni 50‒100 grāmatas. Bet varam izgatavot arī mazāku skaitu grāmatu ‒ 10 vai 20.
Kāda ir minimālā tirāža, kādu drukājat?


Grāmatas drukājam arī vienā eksemplārā. Vidējā tirāža ir apt. 100‒200 grāmatas. Svarīgi pateikt, ka nepieciešamības gadījumā vienmēr var drukāt papildu skaitu. Tāpēc lieli līdzekļi pirmajā tirāžā uzreiz nav jāiegulda.
Vai jūs taisāt grāmatas vāku no maniem zīmējumiem?


Vāka noformējumā varam izmantot gan Jūsu zīmējumus, gan papildināt ar mūsu idejām par vāka noformējumu. Zīmējumiem nav obligāti jābūt ieskenētiem ‒ zīmējumu sagatavošanas procesu varam veikt arī paši ‒ gan skenēšanu, gan bilžu apstrādi.
Ar ko sākt, ja vēlos izdot grāmatu?


Ja Jums jau ir gatavs darbs, sūtiet to uz e-pasta adresi info@savagramata.lv, skatīsimies un pateiksim, cik varētu maksāt darba druka. Ja Jūs interesēs, norādīsim arī maketēšanas izmaksas, vāka dizaina izstrādes izmaksas, rediģēšanas un korektūras izmaksas. Kad viss būs saskaņots, varēsim sākt grāmatas druku. Parasti viss kopā neaizņem vairāk kā 2‒3 nedēļas ‒ līdz brīdim, kad saņemat jau gatavas grāmatas.
Cik izmaksā vienas grāmatas druka?


Viena eksemplāra cena ir aptuveni no 3 līdz 10 EUR + PVN un uz augšu, par grāmatu. Cenu nosaka vairāki mainīgie faktori, kas ir atkarīgi no Jūsu, kā autora vēlēmem: kāda būs grāmatas tirāža, kādu formātu izvēlaties grāmatai, cik lappušu būs tajā, vai būs arī krāsainas bildes, vai tikai teksts, kāda būs grāmatas pēcapstrāde - vai vēlaties uz vāka zelta folliju, vai daļēju UV lakas pārklājumu, utt. Grāmatas cena var pieaugt, ja vēlaties cieto vāku sējumu. Lētāks variants ir cieto vāku grāmata, bet ar PUR līmētām iekšlapām - izturības ziņā tikpat, kā ar šūtām iekšlapām! Ja vēlaties uzzināt precīzu cenu, rakstiet uz info@savagramata.lv.
Vai varat nodrukāt grāmatu, ja man ir sagatavots drukas fails?


Jā, mēs drukājam grāmatas arī no sagatavotiem drukas failiem. Tiem ir jābūt saglabātiem PDF formātā ar atsevišķi nodalītām iekšlapām un atsevišķi ‒ vāka failu.
Kas ir PDF formāta fails?


PDF ir Portable Document Format ‒ dokumenta formāts, kas ļauj apmainīties ar informāciju starp dažādām datorsistēmām neatkarīgi no programmatūras. Lai veidotu PDF formāta failus, lejupielādējiet bezmaksas programmatūru no Adobe:http://www.adobe.no/products/acrobat./readstep2.html
Kas ir ISBN kods?


ISBN (angļu val. International Standard Book Number – starptautiskais grāmatu standartnumurs) ir unikāls grāmatu u. c. izdevumu identifikators, ko lieto tirdzniecībā, bibliotēku sistēmās un katalogos. ISBN numuru piešķir gan tradicionālajiem, gan elektroniskajiem monogrāfijas tipa izdevumiem – grāmatām, brošūrām, rakstu krājumiem, kartēm u. c. Katram formātam (cietie/mīkstie vāki, PDF, ePUB u. tml.) ir jālieto savs ISBN svītrkods.
Vai ir kādi ierobežojumi grāmatas formātam?


Mazākais grāmatas formāts, ko esam drukājuši, ir A6 (105 x 148 mm), bet lielākais ‒A4 (210 x 297 mm). Mēs varam grāmatas izgatavot arī īpašā izmērā. Par īpašu izmēru grāmatu izgatavošanu jāvienojas atsevišķi.
Cik biezas grāmatas varat izgatavot?


Lappušu skaitam ierobežojumu nav. Esam taisījuši arī 1000 lpp. biezas grāmatas. Plānākā grāmata, lai to varētu salīmēt, ir aptuveni 40 lpp. Mazākas grāmatas mēs iesakām skavot. Savukārt cietā sējuma grāmatām minimālais lappušu skaits ir 40 lpp.
Vai varat izdot arī fotoalbumus?


Jā, mēs varam nodrukāt arī fotoalbumus, kur visas lapas ir krāsainas. Fotoalbumiem mēs iesakām cieto vāku sējumu.
Vai varat izdot nelielu skaitu grāmatu?


Jā, grāmatas drukājam arī vienā eksemplārā. Mēs bieži drukājam grāmatas 10 vai 20 eksemplāros.
Vai es varu pasūtīt arī papildu tirāžu?


Jā, jūs vienmēr varat pasūtīt savai grāmatai atkārtotu tirāžu. Un arī šajā gadījumā nepastāv nekādi grāmatu skaita ierobežojumi. Jūs varat pasūtīt 10, 50 vai 100 grāmatas ‒ tieši tik, cik jums nepieciešams. Atkārtotu tirāžu nodrukāsim visīsākajā laikā.
Cik ātri jūs varat nodrukāt grāmatu?


Mīksto vāku sējumam ir nepieciešamas 2‒3 dienas. Cieto vāku sējumam jārēķinās ar divām nedēļām. Un tas ir tad, ja atsūtītie faili ir sagatavoti drukai. Ja nepieciešams veikt grāmatas maketēšanu vai izstrādāt vāka dizainu, tad drukas laiks var būt ilgāks.
Vai es varu piedāvāt savu vāka dizainu?


Jā, ja jums ir paša sagatavots grāmatas vāks, tad mēs to labprāt izmantosim grāmatas drukā. Ja būs nepieciešami labojumi, lai dizainu sagatavotu drukai, mēs ar jums sazināsimies un par to vienosimies.
Vai kāds man var palīdzēt ar grāmatas rediģēšanu un korektūru?


Jā, izdevniecība sniedz arī šādu palīdzību. Mums ir profesionāli korektori, kuri izlasīs grāmatu un palīdzēs to izrediģēt. Šis gan nav pakalpojums, kas būtu iekļauts grāmatas drukas cenā, tāpēc par tā izmaksām vienosimies atsevišķi.
Kā iesniegt darbu?


Darbu varat sūtīt uz e-pasta adresi info@savagramata.lv. Lielāka apjoma sūtīšanai iesakām izmantot tīmekļvietni, kur ērti un vienkārši augšuplādēt failus, ‒ Failiem.lv. Pievienojiet aprakstam failu piekļuves kodu.
Uz kāda papīra Jūs drukājat grāmatas?


Standarta gadījumā mēs izvēlamies baltu nekrītotu ofseta papīru. Tas ir vai nu Amber graphic 80 g, vai Serixo 80 g. Bet varam nodrukāt arī grāmatu uz krēmkrāsas papīra ‒ kā, piemēram, Munken Print Cream 80 g, vai Scandia 2000 Ivory 90 g. Papīra izvēle ir paša klienta ziņā.
Vai es varu nosūtīt grāmatu uz citu valsti pa tiešo - saviem draugiem ārzemēs?


Jā, varat nosūtīt nodrukātās grāmatas, kam vēlaties. Mēs pateiksim, cik tas izmaksās, un tā būs Jūsu izvēle, kādu piegādes pakalpojumu izvēlēties.
Vai kāds var atbalstīt mani finansiāli, savas grāmatas izdošanā?


Vienīgais, ko varam ieteikt, ir pašam autoram ar savu darbu piedalīties konkursos un mēģināt saņemt stipendiju vai finansējumu darba izdošanai. Dažādi fondi un organizācijas rīko konkursus, kur labākajiem tiek dota iespēja izdot grāmatu bez paša finansējuma. Varat piedalīties arī Kultūrkapitāla fonda rīkotajos konkursos, kas notiek četras reizes gadā un kur var pieteikties arī fiziska persona. Ar konkursa noteikumiem varat iepazīties fonda tīmekļvietnēwww.kkf.lv. Ja vēlaties, varam palīdzēt ar pieteikuma aizpildīšanu un formalitāšu kārtošanu.
Kā es varu pārdot savas grāmatas?


Ja vēlaties, varam palīdzēt arī ar grāmatu izplatīšanu Latvijas grāmatnīcās. Izdevniecībai ir līgumi ar grāmatnīcām “Jānis Roze”, “Jumava” (gramata24.lv), “Latvijas grāmata” u. c. Latvijā grāmatnīcas strādā tikai pēc konsignācijas noteikumiem, kas nozīmē ‒ paņemt grāmatas realizācijai un ar autoru (izdevniecību) norēķināties tikai pēc grāmatas pārdošanas. Tas nozīmē, ka, ja grāmatas netiks pārdotas, autoram var nākties tās paņemt atpakaļ un var tikt zaudēta grāmatu drukāšanā ieguldītā nauda. Protams, pastāv arī iespēja pašam tirgot savu grāmatu. Varam teikt, ka tas ir labākais veids, kā to darīt, un arī iespēja iegūt daudz interesanta un noderīga komunikācijā ar potenciālajiem lasītājiem.
Kā iegādāties grāmatas web grāmatu veikalā www.savagramata.lv?


Mājas lapā www.savagramata.lv sadaļā “Grāmatu plaukts” izvēlieties, kuru grāmatu vēlaties iegādāties. Atceraties, ka iegādāties var tikai tās grāmatas, kurām klāt ir pievienota tās cena.

Šīs grāmatas lapā ir poga “Pievienot grozam”. Izvēlieties, cik vienības pasūtīt un nospiežiet pogu “Pievienot grozam”.

Jūs tiksiet pārcelts uz pasūtījuma noformēšanas lapu.

Ja vairāk nevienu grāmatu nevēlaties iegādāties, tad spiežiet pogu “Apstiprināt”.

Ja vēlaties iegādāties vēl kādu grāmatu, tad spiežiet pogu “Turpināt iepirkties” (lapas kreisajā pusē, ar gaiši zaļu krāsu)

Pēc pogas “Apstiprināt” nospiešanas, Jūs tiksiet pārcelts uz lapu, kur Jums būs jāievada piegādes informācija. Diemžēl, tehnsiku iemeslu dēļ, šī lapa daļēji ir angļu valodā.

Lapas augšējā kreisajā pusē ir lauks ar nosaukumu “Email for Order Confirmation”. Ievadiet šajā laukā sava e-pasta adresi, lai varam Jums nosūtīt gan pasūtījuma apstiprinājumu, gan rēķinu.

Nākamais lauks ir ar nosaukumu “First Name”. Lūdzu ievadiet tur savu vārdu.

Pēc tam seko lauks ar nosaukumu “Last Name”. Lūdzu, šeit ierakstiet savu uzvārdu.

Zemāk ir lauks “Address”. Šeit Jums jāieraksta adrese uz kuru mums būs jāsūta grāmatas. Parasti, šeit raksta ielu, mājas nosaukumu, mājas numuru.

Tālāk seko lauks “City”, kur jāieraksta Jūsu pilsēta.

Pie lauka “Cauntry” jāizvēlas valsts “Latvija”, kā arī laukā “Zip/Postal Code” jāieraksta Jūsu pasta indekss.

Ļoti vēlams būtu, ja Jūs norādītu arī savu telefona numuru, ātrākai un ērtākai saziņai ar Jums.

Kad visa prasītā informācija ir ievadīta, tad spiežiet pogu “Continue”, kas prasīs Jums apstiprināt piegādes noteikumus un nosacījumus.

Pēc “Continue” pogas nospiešanas Jūs redzēsiet paziņojumu, ka Latvijas robežās piegāde ir bez maksas (Delivery method). Pēc tam atkal spiežiet pogu “Continue”.

Jums tiks paskaidrots grāmatas nosūtīšanas veids pēc apmaksas veikšanas (Payment). Spiežiet pogu “Continue”.

Šeit variet iepazīties ar mūsu iepirkšanās, piegādes un grāmatu atgriešanas noteikumiem.

Beigās jāspiež pēdējā poga “Place Order”.

Uz ekrāna parādīsies pasūtījuma kopsavilkums un tā apstiprinājums.

Šajā brīdī mēs saņemam elektronisku informāciju, ka Jūs esat izvietojis pasūtījumu un varam izrakstīt rēķinu, kuru Jums nosūtīsim uz Jūsu norādīto e-pasta adresi.

Pēc rēķina apmaksas, grāmata tiks nosūtīta 3-4 dienu laikā un piegādāta ar Latvijas pasta starpniecību.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā, rakstiet uz info@savagramata.lv
Vai Jūs sagatavojat e-grāmatas? Kas ir e-grāmatas fails EPUB?


EPUB ir elektronisko grāmatu faila formāts, ko izmanto elektronisko grāmatu lasīšanai. Tas ir tulkots no angļu vārda electronic publication. Dažreiz to saīsināti, vai vienkāršoti aizstāj ar ePub. EPUB faili ir vieni no visvairāk lietotajiem un polulārākajiem dažādās elektroniskajās ierīcēs. Jaunākā EPUB 3.1 versija iekļauj sevī arī dažādus interaktīvus, kā piemēram audio un video.

Ja grāmata ir sagatavota EPUB formātā, tad varat būt droši, ka to varēs lasīt un lejuplādēt tādu populāru vietņu lietoāji, kā B&N Nook, Kobo eReader, Apple Books app un Amazon Kindle.

Arī mūsu izdevniecībā ir pieejams šis pakalpojums. Mēs Jūsu grāmatu konvertēsim uz EPUB formātu un varat būt drošs, ka to varēs lasīt visi elektronisko grāmatu lietotāji.

Šāda faila sagatavošanas izmaksas ir atkarīgas no grāmatas apjoma (lappušu skaita), tāpēc par konkrētu cenu aicinām interesēties rakstot uz e-pastu: info@savagramata.lv
Kā pārdot savu grāmatu?


Bieži esam saņēmuši jautājumu - kā savu izdoto grāmatu pārdot? Kā realizēt tirdzniecības tīklos un panākt, ka par to uzzin pēc iespējas vairāk lasītāju? Mūsu ieteikums būtu noteikti pašam rūpēties par informācijas izplatīšanu - izmantojot visus iespējamos sociālos tīklus. Mūsdienās tas ir neatsverams palīgs informācijas apmaiņā! Un starp jūsu draugiem un paziņām noteikti atradīsies pirmie lasītāji. Ja viņi atstās kādu komentāru vai atsauksmi par grāmatu - vēl jo labāk! Tas palīdzēs grāmatas popularizēšanā arī turpmāk. Ja pats nevēlaties nodarboties ar grāmatas izplatīšanu, tad variet to uzticēt mums! Mūsu sadarbības partneris ir Latvijā plašākais grāmatu internetveikals - https.buki.lv Sadarbībā ar šo interneta grāmatnīcu, mēs nodrošinām, ka Jūsu grāmatu var iegādāties ikviens interesents Latvijā un Eiropā! T.sk. arī Baltijas valstīs! www.buki.lv nodrošina ērtu un ātru piegādi! Ja Jūs interesē šāds pakalpojums, tad sazinieties ar mums, rakstot uz info@buki.lv un mēs noteikti palīdzēsim!