Cik izmaksā izdot grāmatu?

Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem izdevniecības darbā ir – cik izmaksā izdot grāmatu? Izdevniecībā “Sava grāmata” esam sagatavojuši vadlīnijas, pēc kurām autoriem orientēties izmaksu laukā un izvēlēties sev piemērotāko risinājumu. Pie mums grāmatas izdošana sākas no 239,00 EUR (ar iekļautiem nodokļiem). Ar šādu summu jārēķinās, ja vēlaties izdot vienkāršu, melnbaltu teksta grāmatu. No autora puses ir nepieciešams tikai manuskripts un pārējo izdarīs izdevniecības darbinieki.

Izdevniecības mājas lapas sadaļā “Autora komplekti” atradīsiet 4 dažādus grāmatu izdošanas variantus – atkarībā no nepieciešamā servisa un katrs ar savām izmaksām.

Kā jau iepriekš minēts, tad lētākais un vienkāršākais variants ir par 239,00 EUR un to nosaucām - “Izdevīgais”. Šo komplektu piedāvājam autoriem, kuri vēlas izdot grāmatu mīkstajos vākos, ar melnbaltu druku un nelielā tirāžā. Izdevniecības darbinieki sagatavos profesionālu iekšlapu maketu, vāka noformējumu, drukas failus, piešķirs grāmatai ISBN kodu un nodrukās 17 eksemplāros. Jāatzīmē, ka saskaņā ar LR likumdošanu – 7 eksemplārus nodosim LNB obligāto krājumu daļai. Tātad, autoram paliek – 10 grāmatas. Protams, nepieciešamības gadījumā, ja autors vēlas – varam nodrukāt arī papildus eksemplārus – tirāžā, cik nepieciešams! Papildus samaksa par šiem eksemplāriem nav liela – parasti apt 3-4 EUR par grāmatu.

Nākamais mūsu piedāvātais autoru komplekts tiek saukts “Bronza” un tā izmaksas ir 999,00 EUR. Šajā variantā autors saņem profesionāla datormākslinieka pakalpojumus, kas izstrādā individuālu dizainu viņa grāmatai (iekšlapām un vākam). Noformējums un iekšlapu makets tiek saskaņots ar autoru. Ja nepieciešams, tad strādājam ar autora iesniegtām bildēm, fotogrāfijām – skenējam, labojam, utt. Tātad šis variants jau ir vairāk piemērots autoriem, kuru grāmatās tiek izmantoti fotoattēli. Arī kopējā grāmatu tirāža, kas ietilpst šajā cenā ir – 100 grāmatas mīkstajos vākos. Un papildus vēl 2 īpašie autora eksemplāri cietajos vākos ar šūtām iekšlapām. Tā pat kā iepriekš, nodrošinām arī ISBN kodu un obligātos eksemplārus LNB. Autors, pasūtot “Bronza” komplektu, saņem arī 100 īpašās grāmatzīmes ar grāmatas dizainu un 100 atklātnītes, kuru dizainā izmantoti grāmatas fragmenti. Šos materiālus autors var izmantot grāmatas dāvinot draugiem, sūtot pa pastu vai reklāmai - gadījumā, ja autors vēlas grāmatas izplatīt tirdzniecības vietās. Svarīgi vēl piebilst, ka grāmatas autoram nogādājam bez maksas. Par piegādi autoram nav jāuztraucas.

Nākamais piedāvājums ir “Sudrabs”, kura izmaksas ir 1399,00 EUR. Šajā komplektā ir iekļauta e-grāmatas izgatavošana. Pasūtot “Sudraba” komplektu, autors saņem visu iepriekš minēto un papildus vēl E-pub failu, kur viņa grāmata ir sagatavota formātā, kas nodrošina tās pieejamību un lasīšanu jebkurā e-grāmatas ierīcē. Savas elektroniskās grāmatas failu autors var izplatīt arī kādā no pasaules grāmatu e-veikaliem (piem., Amazon.com), saņemot par to godīgu atlīdzību. Nepieciešamības gadījumā, izdevniecības darbinieki palīdzēs šajos jautājumos! Pasūtot “Sudraba” komplektu, mēs piedāvājam arī grāmatas izplatīšanu – nododam tās tirdzniecībā grāmatnīcās. Mums ir līgums ar lielāko Latvijas vairumtirgotāju “Latvijas grāmata”, kura klienti ir lielākā daļa Latvijas grāmatnīcu.

Pats pilnīgākais komplekts autoram ir “Zelta” komplekts, kas iekļauj pilnīgi visu pakalpojumu spektru, ko izdevniecība var piedāvāt, t.sk. arī profesionālu korektora un redaktora pakalpojumus. Tas nozīmē, ka Jūsu izdotā grāmata būs ar pārbaudītu - gramatiski un stilistiski labotu tekstu. To droši varēs laist tirdzniecībā un nebaidīties par nejaušām pareizrakstības kļūdām, kas gadījušās darba tapšanas procesā. Iesakām šo komplektu izvēlēties, ja plānojat savu grāmatu nodot tirdzniecības vietās, jo arī šis pakalpojums ir iekļauts “Zelta” komplektā. Vairāk par “Zelta” komplektā iekļauto variet uzzināt mūsu mājas lapā: https://www.savagramata.lv/izdeveja-komplekts

Kā redzat, tad grāmatas izdošanas izmaksas ir visnotaļ atšķirīgas, un lielā mērā atkarīgas no autora vēlmēm – kādu grāmatu viņš vēlas. Šeit mēs neapskatījām citus izmaksas veidojošus aspektus, kā piemēram – lappušu skaits, grāmatas formāts, krāsainība, izvēlētie iekšlapu un vāka materiāli, iesiešanas veids, pēcapstrāde, dažādi mārketinga pasākumi grāmatas reklamēšanai, utt. Lai atvieglotu Jūsu izvēli un sniegtu vispārīgu ieskatu grāmatas izdošanas izmaksās, mēs piedāvājām jau gatavos autoru komplektus. Sīkāk par šiem komplektiem un tajos ietilpstošiem pakalpojumiem variet iepazīties mūsu mājas lapā: https://www.savagramata.lv/izdeveja-komplekts. Pārējos, ar grāmatas izdošanu un druku saistītos aspektus, apskatīsim jau nākamajos bloga rakstos! Ja Jums rodas kādi jautājumi, tad droši rakstiet mums e-pastā: info@savagramata.lv!


1,446 views