top of page

Cik izmaksā grāmatas izdošana?

Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem izdevniecības darbā ir – cik izmaksā grāmatas izdošana? Izdevniecībā “Sava grāmata” esam sagatavojuši vadlīnijas, pēc kurām autoriem orientēties izmaksu laukā un izvēlēties sev piemērotāko risinājumu. Pie mums grāmatas izdošana pamatā sākas no 379,00 EUR (ar iekļautiem nodokļiem). Ar šādu summu jārēķinās, ja vēlaties izdot vienkāršu, melnbaltu teksta grāmatu. No autora puses ir nepieciešams tikai manuskripts, vēlama ideja par grāmatas vāku, un pārējo izdarīs izdevniecības darbinieki.

Izdevniecības mājaslapas sadaļā “Autora komplekti” atradīsiet 4 dažādus grāmatu izdošanas variantus – atkarībā no nepieciešamajiem pakalpojumiem un vēlamajām izmaksām.

Kā jau iepriekš minēts, lētākā un vienkāršākā varianta cena ir 379,00 EUR, un tā nosaukums – “Izdevīgais”. Šo komplektu piedāvājam autoriem, kuri vēlas izdot grāmatu mīkstajos vākos, ar melnbaltu druku un nelielā tirāžā. Izdevniecības darbinieki sagatavos profesionālu iekšlapu maketu, vāka noformējumu, drukas failus, piešķirs grāmatai ISBN kodu un nodrukās grāmatu 20 eksemplāros. Jāatzīmē, ka saskaņā ar LR likumdošanu 7 eksemplārus mēs nodosim LNB obligāto krājumu daļai, līdz ar to autoram paliks 13 grāmatas. Protams, ka gadījumā, ja autors vēlas, tad varam nodrukāt arī papildus eksemplārus – tik lielā tirāžā, cik nepieciešams. Papildus samaksa par šiem eksemplāriem nav liela – aptuveni 3-4 EUR par grāmatu.

Nākamais mūsu piedāvātais Autora komplekts ir “Bronza” un tā izmaksas ir 999,00 EUR. Šajā variantā autors saņem profesionāla datormākslinieka pakalpojumus, kas izstrādā viņa grāmatai individuālu dizainu (iekšlapām un vākam). Noformējums un iekšlapu makets tiek saskaņots ar autoru. Ja nepieciešams, tad strādājam ar autora iesniegtiem attēliem, fotogrāfijām – skenējam, labojam, utt. Tātad šis variants jau ir vairāk piemērots autoriem, kuru grāmatās tiek izmantoti fotoattēli. Kopējā grāmatu tirāža, kas ietilpst šajā cenā ir – 100 grāmatas mīkstajos vākos. Tāpat, kā iepriekš, nodrošinām arī ISBN kodu un obligātos eksemplārus LNB. Autors, pasūtot “Bronza” komplektu, saņem arī iespēju bez maksas izplatīt savu grāmatu internetveikalā www.buki.lv. Svarīgi vēl piebilst, ka gatavās grāmatas autoram nogādājam bez maksas.

Nākamais piedāvājums ir “Sudrabs”, kura izmaksas ir 1399,00 EUR. Būtisks šī komplekta papildinājums ir e-grāmatas izgatavošana. Pasūtot “Sudraba” komplektu autors saņem visu iepriekš minēto un papildus vēl E-pub failu, kur viņa grāmata ir sagatavota formātā, kas nodrošina tās pieejamību un lasīšanu jebkurā e-grāmatas ierīcē. Savas elektroniskās grāmatas failu autors var izplatīt arī kādā no pasaules grāmatu e-veikaliem (piem., Amazon.com), saņemot par to godīgu atlīdzību. Nepieciešamības gadījumā izdevniecības darbinieki palīdzēs šajos jautājumos! Ja pasūtāt “Sudraba” komplektu, mēs piedāvājam arī grāmatas izplatīšanu – nododam tās tirdzniecībā grāmatnīcās. Mums ir līgums ar lielāko Latvijas vairumtirgotāju “Latvijas grāmata”, grāmatnīcām "Jānis Roze" u.c. grāmatu pārdevējiem.

Pats pilnīgākais Autora komplekts no visiem ir “Zelta” komplekts, kas iekļauj pilnīgi visu pakalpojumu spektru, ko izdevniecība var piedāvāt, t.sk. arī profesionāla korektora un redaktora pakalpojumus. Tas nozīmē, ka jūsu izdotās grāmatas teksts būs uzlabots līdz pašai pilnībai un varēsiet nebaidīties par nejaušām pareizrakstības kļūdām, kas gadījušās darba tapšanas procesā. Iesakām šo komplektu izvēlēties, ja plānojat savu grāmatu nodot tirdzniecības vietās, jo arī šis pakalpojums ir iekļauts “Zelta” komplektā. Vairāk par šo Autora komplektu aicinām uzzināt mūsu mājas lapā: https://www.savagramata.lv/izdeveja-komplekts

Kā redzams, grāmatas izdošanas izmaksas ir visnotaļ atšķirīgas un galvenokārt atkarīgas no autora vēlmēm – kādu grāmatu viņš vēlas. Šeit mēs neapskatījām citus izmaksas veidojošus aspektus, piemēram, lappušu skaitu, grāmatas formātu, krāsainību, iekšlapu un vāka materiālus, iesiešanas veidu, pēcapstrādi, dažādi mārketinga pasākumus grāmatas reklamēšanai, utt. Lai atvieglotu izvēli un sniegtu vispārīgu ieskatu grāmatas izdošanas izmaksās, mēs piedāvājām jau gatavos Autora komplektus. Sīkāk par šiem komplektiem un tajos ietilpstošiem pakalpojumiem varat lasīt mūsu mājaslapā: https://www.savagramata.lv/izdeveja-komplekts.


Ja jums rodas kādi jautājumi, tad droši rakstiet mums tos e-pastā: info@savagramata.lv!


Comments


bottom of page