top of page

Kā samazināt grāmatas izdošanas izmaksas

Grāmatas izdošanas izmaksas veido dažādi tehniskie parametri. Izvēloties šos parametrus grāmatas autors būtībā nosaka arī tās izmaksas. Izmērs, vāki, iekšlapas, kā arī citas gala rezultātu veidojošās sastāvdaļas var maksāt gan dārgāk, gan lētāk.


Gadījumā, kad nav nepieciešami konkrēti grāmatas parametri un ir vēlēšanās iekļauties noteiktā budžetā – kā zināt, kas veido mazākas izmaksas?


Viens no veidiem, kā uzzināt atbildes, ir rakstīt uz “Sava grāmata” – mēs ļoti labprāt konsultēsim un ieteiksim tieši jums piemērotāko un izdevīgāko variantu.


Otrs veids – izlasīt šo ierakstu.
Kā samazināt grāmatas izdošanas izmaksas – tā ir tēma, kas daudziem autoriem kļuvusi īpaši aktuāla tagad, kad ir dubultojušās papīra cenas un palielinājušās teju visas ar grāmatu ražošanu saistītās izmaksas. Tāpēc mēs piedāvājam dažādus variantus, kā izdot savu grāmatu pēc iespējas izdevīgāk.


Optimizēt grāmatas tirāžu


Lai neveidotos pārāk lieli izdevumi, izdodot savu grāmatu, mēs autoriem vienmēr iesakām rūpīgi apsvērt tās tirāžu. Daudz praktiskāk ir iesākumā izvēlēties tik daudz grāmatas eksemplāru, lai tie pietiktu tiem lasītājiem, kas ir plānoti un vēlāk, ja pieprasījums ir palielinājies, pasūtīt tirāžas papildinājumu. Uzreiz izvēloties pārāk lielu tirāžu, jūs varat ne tikai zaudēt ieguldītos līdzekļus, bet arī radīt lieku resursu patēriņu.


Pasūtīt papildu tirāžu jau izdotai grāmatai ir pavisam vienkārši un pie jaunajiem eksemplāriem jūs tiksiet aptuveni mēneša laikā. Vienkārši uzrakstiet mums e-pastu ar vēlamo tirāžu, mēs sameklēsim iepriekš izdotās grāmatas failus un veiksim pasūtījumu!


Izvēlēties melnbaltas iekšlapas


Protams, ka ir reizes, kad plānotā grāmata ir pilna ar dažādiem krāsainiem attēliem, krāsainu tekstu un citiem elementiem, kam krāsas ir nepieciešamas. Tomēr, ja grāmata paredzēta tikai ar tekstu vai arī lappušu, kurās vēlaties ievietot attēlus, nav daudz, tad pamata iekšlapu druku noteikti iesakām veikt melnbaltu. Tas ļoti manāmi samazinās grāmatas drukas izmaksas. Ja tekstu vēlaties papildināt ar krāsainām fotogrāfijām, tad iesakām tās izvietot atsevišķās lappusēs vai, piemēram, lappušu blokos grāmatas vidū vai beigās.


Cieto vāku vietā izvēlēties mīkstos vākus


Nenoliedzami, ka grāmatām cietajos vākos priekšroku dod gan lasītāji, gan autori. Tomēr arī mīksto vāku grāmatām ir savas priekšrocības – tās ir vieglākas, ērtākas līdzņemšanai, elastīgas un mīkstas. Arī mīksto grāmatu vāki tiek noklāti ar laminātu (glancētu, matētu vai soft touch), līdz ar to tie iegūst papildu izturību, kā arī tiek pasargāti no dažādu ārējo faktoru iedarbības, piemēram, mitruma un netīrumiem.


Izvēlēties līmētas iekšlapas


Šūtās iekšlapas klasiski izvēlas tad, ja grāmata paredzēta cietajos vākos, savukārt līmētās iekšlapas – mīkstajos. Tomēr ir iespējams līmētās iekšlapas iestrādāt arī cietajos vākos – tad grāmata būs izturīgāka no ārpuses un pietiekami augsta izturība būs arī, to lasot. Līmējot lapas, tās kopā tiek sastiprinātas visu kopējo grāmatas bloku vienā malā noklājot ar visaugstākās izturības līmi – PUR. Ar PUR līmētas grāmatas ir ļoti izturīgas, kvalitatīvas un to ilgmūžība ir ļoti augstā līmenī.


Izvēlēties atbilstošu formātu


Standarta grāmatu formāti pamatā ir divi – A5 (148 x 210 mm) un B5 (170 x 240 mm), retāk A4 (210 x 297 mm). Mēs vienmēr rosinām savus autorus izvēlēties vienu no šiem variantiem, jo tieši tiem ir pielāgotas grāmatu drukas loksnes. Protams, ka ir iespējams veidot grāmatu arī pēc īpašām autora vēlmēm, bet tad vienmēr jārēķinās, ka nāksies maksāt arī par atgriezumiem, kuri radīsies drukājot nestandarta izmērā. Tāpēc, ja ir vēlme pēc īpaša grāmatas izmēra, ieteicams pakonsultēties, kādā grāmatu formāta grupā tas iekļausies.


Lai noskaidrotu cenu savas grāmatas izdošanai, rakstiet uz info@savagramata.lv – mēs priecāsimies piepildīt jūsu sapņus!


Comments


bottom of page